Burak cukrowy – fazy rozwojowe i zalecenia zabiegów
Burak cukrowy jest rośliną o dużym znaczeniu gospodarczym, wykorzystywaną zarówno w celach przemysłowych, jak i spożywczych. W Polsce uprawa buraka cukrowego zajmuje mniej więcej 3% ogólnej powierzchni wszystkich upraw. Aby uzyskać wysokie plony o najwyższej jakości należy w odpowiednich terminach zapewnić prawidłową ilość składników pokarmowych oraz ochronę roślin buraka cukrowego.
Na załączonej infografice przedstawione są rekomendacje ochrony buraka cukrowego z zastosowaniem produktów Synthos AGRO w poszczególnych fazach rozwojowych rośliny:
ESORIO 150 EC/ FLUTAX 150 EC – herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie. Środek jest pobierany przez liście, a następnie transportowany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie ich wzrostu i rozwoju. W uprawie buraka cukrowego środek stosować od fazy 2 liści do fazy 8 liści (BBCH 12-18).
MAGNEZIUM VIGOR – nawóz zawierający drugorzędowe składniki pokarmowe, stosowany dolistnie. Szczególnie zaleca się jego stosowanie w celu wyrównania niedoborów magnezu w okresach największej wrażliwości roślin na brak dostępności tego składnika. W uprawie buraka cukrowego nawóz ten należy stosować raz lub dwa razy w okresie od 2 do 8 liści właściwych.