Komunikat

  • /A

Zaprawa Nasienna T 75 DS/WS - ostatni dzwonek stosowania!

Jak informowaliśmy w grudniu 2018 r. wycofanie ZAPRAWY NASIENNEJ T 75 DS/WS zawierającej tiuram stało się faktem. W związku z tym przypominamy, najważniejsze daty:

- do 30 lipca 2019 r. - sprzedaż i dystrybucja produktu;

- do 30 stycznia 2020 r. - stosowanie, przechowywanie, unieszkodliwianie i wprowadzanie do obrotu nasion zaprawionych tym produktem oraz wysiewanie.

ZAPRAWA NASIENNA T 75 DS/WSdostępna jest w sprzedaży do 30 lipca 2019 r., jest to więc ostatni dzwonek na zakup tego produktu w celu zaprawienia materiału siewnego na nadchodzący sezon.

Ciesząca się dużym zainteresowaniem ZAPRAWA NASIENNA T 75 DS/WS jest przede wszystkim tanią i skuteczną zaprawa nasienną, zabezpieczającą wschody roślin, głównie przed chorobami odglebowymi, takimi jak zgorzel siewek. Jest również skuteczna w walce z grzybami przenoszonymi przez materiał siewny oraz zasiedlających glebę m.in. sprawców askochytozy, antraknozy, śnieci, mączniaka czy zgnilizny.

Istotną zaletą ZAPRAWY jest  jej szeroki zakres stosowania, począwszy od pszenicy ozimej, rzepaku ozimego i jarego, buraków cukrowych i pastewnych, poprzez warzywa (kapusta pekińska, kapusta biała, pietruszka, szpinak, pomidor, ogórek, cykoria liściowa, szalotka, cukinia, melon, kawon, rzodkiewka, por, sałata, kalarepa, kapusta głowiasta czerwona, kapusta włoska, kapusta brukselska, brokuł, kalafior, jarmuż, seler, cebula, papryka, marchew, burak ćwikłowy, burak cukrowy, burak, pastewny, bób fasola szparagowa, groch zielony, czosnek) a skończywszy na grochu siewnym, wyce siewnej i kosmatej, łubinie żółtego, łubinie białym i łubin wąskolistnym, soi, bobiku, seradeli pastewnej i cebulkach tulipanów.

W przypadku ziarna zbóż, rolnicy znajdą alternatywne środki do zaprawiania, gdyż rynek zapraw nasiennych jest dosyć duży, jednak w przypadku rzepaku ozimego jak i jarego, buraków cukrowych i pastewnych, czy wielu gatunków warzyw środków alternatywny jest mało lub nie ma ich w cale. Po wycofaniu z obrotu tego środka ochrona upraw przed chorobami okresu wschodów będzie znacznie utrudniona i kosztowniejsza.

 

 

© 2017 Synthos. All rights reserved.