Aktualność - Synthos Agro

Aktualność

  • /A

17.10.2017

Uwaga na fałszywe środki ochrony roślin.

Środki ochrony roślin stanowią ważny element wśród nakładów na środki produkcji, które mają zapewnić wysokie jakościowo i ilościowo plonowanie uprawianych roślin.

Kupujący środki ochrony roślin chcą mieć pewność co do ich oryginalności i jakości, a taką maja zapewnić  ich producenci. Jeżeli zakupiony środek nie zadziałał na polu, albo co gorsze zniszczył uprawę – rolnik (sadownik) być może padł ofiarą fałszywego produktu. 

Problemem są fałszywki i podrabiane produkty, najczęściej te najbardziej popularne sprzedawane w dużych ilościach oraz produkty drogie. Środki takie bardzo często bywają przeterminowane a ich parametry jakościowe są inne niż posiada taki sam środek dopuszczony do obrotu i stosowania, stąd efekt działania będzie w najlepszym razie żaden, a skutki w postaci uszkodzeń roślin mogą być znaczące (stąd uwaga, by środki ochrony roślin nabywać w hurtowniach i punktach sprzedaży zarejestrowanych przez PIORIN w oryginalnych opakowaniach z etykietą w j. polskim i posiadać ważny dowód zakupu).

Ważne jest zabezpieczenie materiałów rzeczowych w postaci pustych opakowań lub resztek produktu czy resztek cieczy użytkowej.

Jeżeli ktoś ma podejrzenia, co do tego, że środek, który zakupił może być fałszywy, proszony jest o niezwłoczne zgłoszenie faktu do punktu, gdzie został zakupiony lub bezpośrednio do producenta/dystrybutora.

© 2017 Synthos. All rights reserved.